SHOULDER BAG FOR SKULLS FANS.

10:52 PM

Mam przyjaciółkę. Przechodzi obecnie fazę trupiej czaszki. I z tej okazji zapragnęłam - bardzo bardzo - podarować jej coś w ten deseń. I w efekcie, urodzinowo dostało jej się takie coś. Na ramię, nie za wielka, ale na więcej niż tylko telefon. Ze sztucznej czarnej skóry, wyściełana w środku bawełną z motywem meksykańskiego dnia zmarłych. Czaszkę wyszyłam koralikami w ilości niewiadomej, ale policzalnej. W ramach bonusu kieszonka na zamek. Tak się postarałam! Prezent się spodobał, więc mam nadzieję, że się dobrze nosi.
. . .

I have a friend. She is going now through a skull phase. And therefore I wanted to give her something somehow related to this motive. As a result she got a birthday present in a form presented below. A shoulder bag, not too big, but big enough to fit in more than only a cell. Made of a black faux leather, with a day of the dead theme colourful cotton padding. I have stitched an unknown but countable amount of beads to create a skull. And there is a bonus: a zipper pocket. I have tried really hard! The gift has been approved and hopefully still gives some joy.

skull bag

skull bag

skull bag

skull bag

Materials: black faux leather, cotton (lining), metal zipper, d-rings, snap hooks, black woven tape, beads (from an old bead necklace).

You Might Also Like

1 komentarze