WHITE T-SHIRT ALTERNATIVE.

10:13 PM

Zwykle szycie zaczynam od tkaniny. Zwykle to tkanina inspiruje mnie do wyboru takiej, a nie innej części garderoby. Zwykle to struktura, kolor, wzór czy jego brak jest impulsem do poszukiwania odpowiedniej formy, która wydobędzie z tkaniny to, co w niej najbardziej intreresujące. 
Tym razem było inaczej. Tym razem zaczęło się od formy bluzki. Wiedziałam, że na pewno spróbuję ją uszyć, bo zachwyciła mnie w niej prostota. Prostota w geometrycznych panelach, wyraźnych cięciach, ostrej linii dekoltu. Chciałam, żeby to wszystko było widoczne, więc zdecydowałam się na tkaninę bez żadnego wzoru. W swoich zapasach znalazłam białą, delikatnie prążkowaną tkaninę koszulową. Na wykroju się nie zawiodłam. Bluzka jest prosta w uszyciu, ale nie jest kolejnym zwykłym tiszertem. Nie lubię się powtarzać, ale w tym wypadku mam ochotę uszyć ten sam model w innym kolorze.
. . .


Usually I start sewing from a textile. Usually this is the textile that inspires me to choose particular garment to make. Usually a structure, a colour, a pattern or its lack is an urge to look for a perfect form, which brings out the best of the fabric.
This time was different. This time all had started from the blouse pattern. I knew I would try to make it as I was amazed at its simplicity. The simplicity found in geometric panels, in clear cuts, in sharp neckline. I wanted it all to be visible so I chose the plain fabric. In my stash I found white, striated fabric. The pattern has not disappointed me. The blouse is easy to make but the outcome is not just another usual tee. I don't like to repeat patterns but in this case I feel like the same model again just in different colour.

white top interesting form
white top interesting formwhite top interesting form

cuffe short sleeve blouse 105 Burda
Materials: white striated fabric.

You Might Also Like

3 komentarze

  1. biała tkanina świetnie wydobyła charakter tego kroju, jak najbardziej do powtórki :)

    ReplyDelete
  2. Taką białą bluzkę to ja rozumiem, dekolt z odszyciem i boczne szwy oddają klasę :)

    ReplyDelete
  3. Kojarzę ten wykrój z Burdy, chyba ją nawet mam. Bluzka ma ładny duży dekolt na lato fajna sprawa jak się chce założyć jakieś korale np. z kryształu górskiego albo ładny naszyjnik.

    ReplyDelete